Nikdo vás tu vítat nebude...

Poštoblbka

...aneb grafologická disputace, jakož i zásah vyšší moci

Haj hou, dne jednoho pan hruucoon musel zasejc na poštu, neb velmi důležitou zásilku čekal od pana kolegy. Ten mu tuto skutečnost nahlásiti ráčil, pošťák mu předvolání na amt do kastlíku vložil...i nezbylo než panu hruucoonovi, by se do té smrduté díry v obvodě magistraturuluiním vypravil.

Dorazil tam večer a když zjistil, že ani živé květy matróny před ním stojící nepřebijí smrad z mnoha nešťastníků, čekajících jak kapr v kádi na Vánoce na služby jedinýho funkčního okýnka - ostatní tři okénka byla obsazena personami, které si tu slinily na tužku, cosi kutily s haldou obálek, popřípadě kvákaly cosi parlamentárně důležitýho do sluchátka. Rozhodl se tedy pan hruucoon, že tam dorazí ráno a z žumpy poštovní zmizel jak peníze z pultu na sociálce...

Ráno brzičko vstoupil pan hruucoon na amt poštovní, kde se toliko dva nešťastníci krčili a čtyři okénka zívala, jsa otevřena a k službě poštovní připravena. Po zmáčknutí čudlíku papírek pan hruucoon obdržel a vzápětí byl automatickým kecafonem k přepážce přidělen. Tam předal čísílko, papírek poštopředvolávací a doklad svůj identifikační obsluhující osobě, asi ženckého pohlaví.

Tato si vše převzala a na eony věků zmizela vzadu. Po periodě, která stačila dinosaurům k vyhynutí a kterou strávila po přinesení kýžené obálky čuměním do kompjůtru panu hruucoonovi tato hnusoosoba sdělila, že má pan hruucoon smůlu, obálku nedostane a ať táhne. Po zdvořilém dotazu pana hruucoona ("a to jako proč, sakra?") se rozvinula následující líbezná komunikace :

Hnusoosoba poštovní (HP) : Protože to není obálka pro Vás!  

Pan Hruucoon (hruu) : A pro koho by asi tak mohla být? Vím co v ní je, kdo jí odeslal a papírek od pošťáka jsem také předal, he ?!

HP : Tato obálka je pro pana hruecoona, nikoliv pana hruucoona !

hruu : heh?!

HP : Se koukněte, ne - ukazujíc panu hruucoonovi adresu na obálce skrzevá sklo.

hruu : No, adresa souhlasí...je pravda, že kolega trochen čmáře a to "u" nemá úplně dotaženej druhej oblouček...

HP : ...ha, chytil se - takže to uznáváte ?!!!!!...hmmmmmmmmm.....(spokojeně si přede, svině jedna)

hruu : ...nicméně, je to "u", nikoliff "e", takže nemeškejte a obálky mi vydejte...na adrese mé, jak snadno jest ku zjištění žádný "hruecoon" nebydlí a já času s vámi již promrhal mnoho...čili konejte !!!

HP : Ne a ne a neeeeee...jak by tomu pan hruecoon přišel, kdybych mu dala...

hruu : Hele než bys mu dala, tak bys musela zakoupit OXY po barelech a držku šmirglem sjezdit...nechme toho, obálku sem a hned, kurva nebo se rozezlím !!!

HP : Ne!

hruu : Doprdele, zanech svý rádoby grafolgickýpřednášky, hnusná krávo a naval můj majetek !!!

HP : To si nechte, tohleto...

hruu : ...HA !!! ještě jsem ani nezačal...

HP : Odcházím tedy ku poradě se zdejší velekněžkou poštovní !!! HA !!!

HP (po dalších eonech věků) :  Jsem zde a ortel zvěstuji - nevydáme a pan hruecoon nechť si pro obálku dojde sám !!! Radily jsme se tři...

hruu : ...takže tři neurony celkem...kurva doprdele...

HP : ...stěžovat si můžete u zdejší velekněžky poštovní, leč ta byla součástí poradního sboru mudrců...

hruu : ...tak to jsem v prdeli...

HP : ...a obálka bude po 15 dnech vrácena odesílateli...takže se neztratí...

hruu : ...já jí potřebuju za tejden, ty hnusná opoce !!!

HP : ...je třeba psáti pořádně, jinak amt náš za nic neručí...ale jest možno nechat si to doručiti kurýrem až domů, za mrzký obolus 80 čekokreditů...HEZKÝ DEN !

hruu :  Zdechni megero...

 

Poté pan hruucoon udeřil pěstí do stolku poštovního a odkvačil mocně nadávaje domů, kde si objednal kurýra, ten obálku mu přinesl do vchodu jeho chýše a bez cirátů (doklady a podobný srágory) po zaplacení mamonu předal...

O tom, jak si pan hruucoon stěžoval u Božstev poštovních a jaký ortel si vyslechl a pak málem zemřel (smíchy) si přečtete v článku "Velepoštoblbci"

 

VIVAT RUPRECHT !!!

Komentáře

Komentovat tento článek